تبلیغات
سراب هویت - روز جهانی قدس و بیداری اسلامی
 
                                                          
درباره وبلاگ

هو المحبوب
با عرض سلام و خوش آمد گویی. وبلاگ سراب هویت حاصل تلاش گروهی دلسوز بوده که تلاش دارند با استفاده از تعالیم ولی امر مسلمین جهان گوشه ای از واقعیتها و ارزشهای انسانی را یادآور شوند. برآنیم هویت در معرض خطر انسانها را که در مرحله سراب است متذکر شویم. إن شاءالله بتوانیم هرچند کم در مقابل تهاجمات فرهنگی بی وقفه غرب بایستیم.
پل ارتباطی ما : sarabehoveyat@yahoo.com
بزودی سیستم پیامک راه اندازی خواهد شد
مدیر وبلاگ : سربازان گمنام
نویسندگان
نظرسنجی
تا چه حد با مسابقات یوروویژن آشنایی دارید؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سرخط آخرین اخبار
لحظه شمار ظهور

تبلیغاتروز جهانی قدس و بیداری اسلامی

سی و دو سال بعد از اعلام "روز جهانی قدس" از سوی حضرت امام خمینی (ره)، در پی تجاوزات هوایی رژیم صهیونیستی به پایگاههای مقاومت فلسطین در جنوب لبنان در سال 1979 یعنی چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ باردیگر نقش ملتهای مسلمان و عرب در بازپس گیری حقوق غصب شده، و آزاد سازی سرزمینهای اشغال شده توسط اسرائیل از سال 1948 تا به امروز ، در صدر حوادث قرار می گیرد.


از آن زمان تاکنون سئوالات بسیاری در جهان اسلامی درباره دلایل اشغال فلسطین، قدس، و منطقه سینای مصر و بخشهای مهم و راهبردی اردن، سوریه و لبنان بدست دشمن صهیونیستی مطرح می شود. ملتهای مسلمان برای قیام علیه این واقعیت تلخ و بسیج کردن فرزندان غیور خود در گردانهای آزادی بخش، جهت پاکسازی سرزمین های اشغالی از صهیونیستها آماده هستند؛ تا از تکرار دوباره چنین وضعیتی جلوگیری کرده، و آمریکایی ها و اروپایی ها و گروههای جنایتکار از این مساله عبرت بگیرند و بدانند که آسیب وارد کردن به هر وجب از خاک کشورهای عربی و اسلامی چه پیامدی دارد.

البته شاید برخی این تصور و نتیجه گیری را مبالغه آمیز و دور از دسترس توصیف کنند. انقلاب های مردمی در چند ماه گذشته در منطقه عربی آغاز شده، و رژیم های منطقه ای را که با طرح آمریکایی صهیونیستی در خاورمیانه همکاری می کردند، سرنگون کرده است. این درحالی است که بسیاری فکر می کردند که این رژیم ها تا ابد در قدرت باقی خواهند ماند.

انقلاب های مردمی این برداشت را در عموم امت اسلام تقویت کرد که می توان دشمن صهیونیستی را از ریشه کند، و با یک چشم به هم زدن رژیم جعلی اسرائیل را از بین برد؛ البته به شرط اینکه ملتهای آزاد و فرزندان بیداری اسلامی معاصر، خواست و اراده خود را بر موضع رسمی عربی متهم به سستی و تسلیم شدن در دهه های گذشته ، تحمیل کنند.

 حوادث مردمی اخیر در قاهره، اسکندریه و دیگر مناطق مصر و فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی، بیانگر نزدیک شدن زمان آغاز خیزش و انقلاب مردم، برای نبردهای آزادی بخش و مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

رژیم صهیونیستی با راهبرد آمریکایی اروپایی بر امت اسلام تحمیل شده است؛ و غرب از هیچ تلاشی برای حمایت کورکورانه از اسرائیل و جنایات آشکار آن برخلاف همه قطعنامه های بین المللی فروگذار نکرده است.

این در حالی است که آمریکا و هم پیمانان آن در نظام غربی از این قطعنامه ها مطابق با سیاست های خود برای تحت فشار قرار دادن ایران ، سوریه ، مقاومت در فلسطین و لبنان سوء استفاده می کنند.

 با توجه به این شرایط می توان پیش بینی کرد که در روزهای آینده به ویژه جمعه آینده که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است، جهان شاهد حرکتی گسترده از سوی ملتهای  عربی و اسلامی به مناسب روز جهانی قدس باشد.

باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که رژیم صهیونیستی با حملات هوایی اخیر مصری ها و فلسطینی ها را تحریک کرده و مرتکب حماقت های نظامی شده است، و این امر از میزان سردرگمی اسرائیل پرده بر می دارد، و به زمان این مناسبت سرنوشت ساز نزدیک می شود و چه بسا با استناد به فرمایشات امام خمینی (ره) احساس می کند که به زمان نابودی خود نزدیکتر شده است.

نوع مطلب : بیداری اسلامی، 
برچسب ها :